100 kiló vagyok, vasárnap van, és mit sem tettem az életmódváltás ügyében. Ami a legfontosabb, döntsük el, hogy milyen programot is szeretnénk követni. Ez jól kell hogy passzoljon az életritmusunkhoz, szeressük az étrendet, amit a diéta előír, és nekünk is kell egy egynapos, vagy egyhetes, estleg kéthetes tervet kovácsolnunk. A feladat ezután már egyszerűnek látszik, követni kell a programban lévő útmutatásokat.
Vagyis! El kell kezdenünk cselekedni, tenni valamit az ügy érdekében. El kell kezdeni sétálni naponta, vagy kétnaponta, nem szabad túllépni az étrendi útmutatásokat, mindent lehet csinálni, ami összefügg a kezdeti életmódprogramunkkal. Tehát kezdjünk el kutakodni a sok diétairányzat között.
Én most azon vagyok, azután kutattam, hogy olyan valakit találjak a magam számára, aki nagyon szereti a sportot, mindene az edzés, a mozgás, mert én épp ebben vagyok gyenge. Van Katus Attilának egy könyve, a Formáld magad. Ezt megvettem, és így rátaláltam egy olyan emberre, aki egész életében sportolt, lételeme a mozgás, az edzés, nem tudja úgy elképzelni egy napját, hogy ne sportolna valamit.
Szükségem volt valakire, akiben látom azt, hogy örül, ha sportolhat, és ezt a mentalitást kell átvennem, ezt a mozgás iránti szeretetet, hogy el tudjak kezdeni mozogni. Nincs különösebb tennivalónk, épp csak el kell kezdeni az edzést, és ehhez fel kell készülni. Át kell öltölzünk sportruhába, amiben edzeni fogunk, és be kell melegítenünk, majd az edzés végén nyújtanunk kell az izmainkat levezetésképpen. Ha gyalogolni megyünk, akkor is egyfajta ruházatban tegyük, amit csak erre használunk. Készüljünk föl jól az edzésünkre. Ha jó, akkor lehet zenei aláfestés is, de még jobb, ha csak arra figyelünk, mit csinálunk, figyeljünk a testünkre.
Ezután zárjunk ki minden zavaró tényezőt, és koncentráljunk arra, hogy végigvigyük a tornát. Legelőször csak keveset eddzünk, csak amennyit elbír a testünk, és ne húzzuk túl a húrt. Inkább másnap emeljünk egy kicsit az adagon, vagy ismételjük meg a korábbi edzést. Mindig igyekezzünk jól kivitelezni a gimnasztikai gyakorlatokat, csináljuk jól, annyira tökéletesen, amennyire csak tudjuk. A cél, hogy jól elsajátítsuk a mozgás technikáját, a mindennapos mozdulatsort. Ha van kedvünk, és ez jó, akkor változtassunk mindig az edzésen, hogy a különböző izomcsoportok egyformán meg legyenek dolgoztatva.
Elhatározás - edzőruhába öltözés - bemelegítés - edzés - nyújtás - pihenés - folyadékfogyasztás - zuhanyozás - frissítő érzés!!! :)))
Ha ezt a folyamatot követjük, ki kell számolnunk, hogy ez mind mennyi időt is vesz igénybe. Ha jól kalkulálunk, mindennap lesz kedvünk is és időnk is a mozgásra. Először nem biztos, hogy lesz kedvünk a mozgáshoz, de akkor is bele kell kezdeni. Az edzés hatására endorfinok termelődnek, amik hatására egy jó közérzet alakul ki, és lesz kedvünk folytatni a munkánkat is. Lényeg a fokozatosság! Mindig csak annyit eddzünk előszörre, amennyi jólesik, amennyire élvezzük az edzést, csak annyit tervezzünk be. Később kialakul egyfajta megszokás, majd a rutin is, hogy már előző este kitesszük a sportcipőnket, nehogy elfelejtsünk edzeni.
Tehát készíts el egy életmódprogramot, vagy ha megvan már, akkor kövesd! Ez az első számú feladat. És ami még nagyon fontos, hogy következetesen ki kell tartanod emellett a program mellett. Mindegyik program jó, mert van benne életfmódformáló szokás, csak az a baj, hogy egy idő után eltérünk a programtól, és idővel abba is hagyjuk. Ne tegyük! Mindig térjünk vissza a programhoz, akármilyen kisiklásunk is volt közben.
Gyere, tarts velem, és meglátod, hogy nekem hogyan sikerül követnem az én programomat. :)